Dlaczego psy mają mokre nosy?

Rossi nova scotia

Rossi

Myślę, że każdy opiekun psiaka uwielbia dotyk mokrych psich nosów. Uwielbiamy  kiedy nas nosami przyjaźnie trącają wąchając czy zachęcając do wspólnej zabawy .

Pies różni się od nas tym, że w odbiorze świata zewnętrznego bardziej polega na swoim nosie, niż innych zmysłach i organach. Ludzie bardziej polegają na bodźcach wzrokowych oceniając środowisko i innych ludzi czy zwierzęta. Warto o tym pamiętać o tym że inaczej postrzegamy otaczający nas świat bo brak tej wiedzy stwarza problem w „dogadaniu się” z naszym czworonożnym przyjacielem. Nawet budowa naszych mózgów się różni w naszym mózgu najlepiej rozwinięte są obszary odpowiedzialne za widzenie i przetwarzanie przekazanych obrazów natomiast u naszych pupili najlepiej rozwinięte są te obszary, które są odpowiedzialne są za procesy węchowe.

To tylko fragment artykułu. Zapraszam do  przeczytania całego artykułu na moim blogu  mokrenosy.pl

Nie wyrażam zgody na kopiowanie i wykorzystywanie na innych serwisach lub stronach internetowych zdjęć i treści mojego autorstwa. Zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.Nr 24,poz.83), jakiekolwiek korzystanie z treści oraz zdjęć tego bloga (kopiowanie, drukowanie, rozpowszechnianie) bez pisemnej zgody właściciela jest zabronione.

Katarzyna Gryglewska