Poznajcie moich przyjaciół – robią niesamowite rzeczy, a wszystkich nas łączy miłość do zwierzaków i pozytywna energia.

W moim życiu poznałam i poznaje wielu wspaniałych ludzi, poznałam ich głównie poprzez moją pracę czy działania związane ze zwierzakami, wielu z nich ma  pupili, którzy są pod moją opieką weterynaryjną czy behawioralną, krótko mówiąc połączyła nas miłość do zwierząt. Niektórzy z nich pomagali mi w realizacji moich często szalonych pomysłów,  innych poznałam na różnych konferencjach. Chcę wam przedstawić ich czy też  firmy, które prowadzą  może zechcecie również ich poznać, skorzystać z ich pomysłów. To cudowni ludzie zarażający pozytywna energią i świetnymi pomysłami.

Marta Mucha – Balcerek i jej masaże zwierzaków GaSa

Gandzia

Marta to mała osóbka z wielkim sercem dla zwierzaków.  Z wykształcenia jest zootechnikiem. Ukończyła m.in. kurs fizjoterapii psów w Deutsche Ausbildungsstätte für Hundephysiotherapie (w pierwszym niemieckim ośrodku szkoleniowym kształcącym rehabilitantów psów) oraz Instruktora Masażu Shantala. Jest autorką masażu GaSa. Nazwa masażu pochodzi od nazwy jej psiaków Gandzi i Samosi.

Na zdjęciu poniżej Gandzia, Samosia i Marta w moim gabinecie. Robimy dziewczynom coroczny przegląd. Pod opieka Marty zwierzaki mają się świetnie.

 

Masaż GaSa to nauka rozmowy z psami i niektórymi kotami ( nie każdy kot lubi dotyk więc należy to uszanować 🙂 ) poprzez dotyk. Uczestniczyłam w warsztatach Marty i gorąco je wszystkim opiekunom zwierząt polecam. Obserwujcie stronę Marty i zapisujcie się na jej zajęcia.

Gorąco polecam również książkę Marty „Rozmowa poprzez dotyk. GaSa – masaż relaksacyjny psów”, której mam przyjemność być konsultantem.

Opiekun Feliksa i Studio filmowe TTTF

W studiu filmowym TTTF pracuje opiekun Feliksa – 12 letniego labradora. Ich historia to prawdziwe love story.  Feliks miał być psem przewodnikiem osób niewidomych jednak jago opiekun tak go pokochał, że nie potrafił się z nim rozstać, wydał majątek na odkupienie Feliksa, cóż psia miłość jest  bezcenna. Poznałam ich wiele lat temu kiedy Feliks był jeszcze młodziakiem, urzekło mnie jego przyjazne usposobienie do psów i ludzi. Feliks potrafił sam poczekać w poczekalni gabinetu na swoją kolejkę, wchodził do gabinetu, następnie np. czyściłam mu uszka, czy podawałam leki, były smaczki, miziaczki a jego opiekun wpadał na końcu zapłacić 😉 Teraz Feliks to już psi senior więc wymaga regularnej opieki lekarskiej zwłaszcza, że zmagał się z chorobą odkleszczową – anaplazmozą, po której zostały zmiany zwyrodnieniowe stawów.

Trzy lata temu kiedy ukończyłam kurs dyplomowy nadający kwalifikacje behawiorysty na  licencji COAPE i zostałam członkiem stowarzyszenie behawiorystów i trenerów COAPE, których praca ze zwierzętami oparta jest na pozytywnych metodach, razem z opiekunem Feliksa wpadliśmy na pomysł zrobienia filmów reklamowych, które pokażą jak powinna przebiegać profesjonalna konsultacja behawioralna, jak można rozwiązywać problemy zwierząt nie używając awersyjnych metod (niestety wiele osób zajmujących się pracą ze zwierzętami ciągle po nie sięga). Na początku myślałam, że to szalony pomysł ale dzięki poparciu członków stowarzyszenia, COAPE Polska, dzięki zaangażowaniu behawiorystów, którzy zgodzili się wystąpić i oczywiście studia filmowego TTTF udało się go zrealizować.  Do dziś nie mogę w to uwierzyć 🙂   W filmie pokazującym pracę behawiorysty z psem Feliks ma swoją małą rolę drugoplanową.

A tu film z konsultacji kociej

 

W zeszłym roku zostałam poproszona przez Radka Zielińskiego prowadzącego Akademię Szkolenia Psów ROY o poprowadzenie, zajęć z pierwszej pomocy dla zwierząt i opieki nad zwierzętami chorymi. Bardzo chciałam aby warsztaty nie ograniczały się tylko do pokazania jak należy wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową, czy zabandażować psią łapkę czy ucho, podać leki.., chciałam pokazać jak można nawiązać dobre relacje ze zwierzęciem, jak przeprowadzić wszelkie zabiegi aby pomimo tego, iż nie zawsze są przyjemne nie wywoływały niepotrzebnego stresu zwierzęcia. Ponownie z pomocą przyszło mi studio filmowe STTF, które zawitało do mojego gabinetu i zrobiliśmy szereg filmów pokazujących jak wykonuję różne zabiegi tak aby nasi podopieczni czuli się jak najbardziej komfortowo. Aktorka ze mnie marna ale podopieczni spisali się na medal w tym Feliks. Feliks pewnie zagra jeszcze kilka ról i zostanie znaną gwiazdą 😉

 

Studio filmowe STTF to firma bardzo przyjazna zwierzętom a zarazem pełen profesjonalizm.  Jeśli wpadniecie na pomysł zrobienia filmu to bardzo polecam – tutaj link do ich strony internetowej –  http://www.studiofrog.pl/

Kasia Iwańczuk i Akademia Psorbona

Kasię poznałam na jakimś seminarium, jest behawiorystką, ma też wiele innych ukrytych talentów 😉 możecie je poznać tutaj http://www.psorbona.pl/o-nas. Kaśka to dla mnie przede wszystkim wspaniały człowiek, osoba z dużą wiedzą z zakresu zachowań zwierząt, wielkim sercem dla zwierzaków i co najważniejsze poczuciem humoru. Potrafimy gadać przez telefon godzinami, śmiać się razem do łez i jak to zawsze mówimy „walczymy o pokój na świecie”. Obie nie popieramy awersyjnych metod pracy ze zwierzętami, dlatego jestem pewna, że w jej Akademii nie spotka waszego psiaka żadna krzywda, nikt mu nie założy kolczatki, obroży elektrycznej / elektronicznej, czy innego narzędzia tortur dla zwierzaków, za to nauczycie się tam wielu wspaniałych rzeczy jakie możecie razem robić z własnym psem aby stworzyć dobre wzajemne relacje i zbudować przyjaźń na dobre i na złe.  Akademia Psorbona organizuje wiele wspaniałych wyjazdów wakacyjnych  dla opiekunów i ich psiaków. Wakacje z Akademią to aktywny wypoczynek w pięknych miejscach połączony z treningami umiejętności waszych pupili. Jeśli chcecie się gdzieś wybrać ze swoimi zwierzakami to polecam http://www.psorbona.pl/wyjazdy-z-psami  – atrakcje gwarantowane. Kasia organizuje wiele akcji charytatywnych jak np. „Kup Gryzaka dla zwierzaka” http://www.psorbona.pl/pomagamy . Wierzcie mi warto poznać Kasię i uczestniczyć w zajęciach Akademii Psorbona .

Nikodem – opiekun Herki i właściciel firmy fotograficznej Project-on

Nikodema poznałam podczas jednej z moich pierwszych konsultacji behawioralnych. Jest opiekunem Herki, adoptował ją ze schroniska. Herka to mix stafforda z labradorem, trafiła do schroniska ponieważ jej opiekun ją porzucił. Psia dziewczyn na szczęście trafiła szybko do wspaniałego domu i kochających ludzi. Herka to prawdziwy łobuziak, taki „psiak z ADHD”, jest bardzo aktywna i wymaga ciągłej pracy nad panowaniem nad emocjami czy też przekierowaniem nadmiaru energii na zajęcia nie czyniące szkód. Konsultacja z opiekunami Herki i Herką zawsze zostanie w mojej pamięci. Herka od razu ujęła mnie za serce i .. zafundowała kąpiel błotną 😉 Podczas konsultacji kiedy poprosiłam o zdjęcie kantara aby zobaczyć jak chodzi na smyczy bez niego to jak mnie pociągnęła z siłą konia to wylądowałam pupą w błocie :). To była konsultacja bardzo wesoła i z przygodami. Herka mnie uwielbia, w poczekalni drapie w drzwi wejściowe do gabinetu bo nie może się doczekać swojej wizyty. Dogadujemy się bez słów.

Nikodem jest bardzo aktywną osobą, jest właścicielem firmy fotograficznej Project-on i robi naprawdę piękne zdjęcia. Zawsze mogę liczyć na jego pomoc. Zdjęcia na mojej stronie to jego prace, za które jestem mu bardzo wdzięczna. Uważam, że doskonale odzwierciedlają moją osobę, moją miłość do zwierząt i pokazuję, że mój zawód to moja pasja.

 Potrafił pokazać to, że nie tylko chęć pomocy zwierzętom jest dla mnie ważna ale także nawiązanie dobrych relacji z moimi podopiecznymi.

Zachęcam was do obejrzenia prac Nikodema a jeśli chcecie mieć piękne zdjęcia to korzystajcie z jego talentu 🙂