Tyle jesteś wart, ile możesz od siebie dać.

 

DSC01289-001Tyle jesteś wart, ile możesz od siebie dać.

Każdy z nas może coś od siebie dać. Chciałbyś pomóc jakiejś fundacji, bezdomnym zwierzętom ale nie wiesz jak?

Pomyśl komu chcesz pomóc? Co potrafisz zrobić sam?? I do dzieła. W tym roku pomogłam ja i wielu moich znajomych, klientów gabinetu w zbiórce pieniędzy organizowanej przez fundację Animalia na zakup bud dla psiaków w przytulisku w Buku.

Przytulisko  prowadzi mój kolega Paweł Czubek. Paweł to wspaniały człowiek, nie znam drugiej osoby, która ma tak wiele serca i cierpliwości dla psiaków. Miałam przyjemność przez 3 lata opiekować się psiakami w przytulisku jako lekarz weterynarii i widziałam jak Paweł dba o psy, każdego traktuje jak własnego, zna ich historię, wie co lubią czego nie, jak podejść aby czuły się bezpiecznie… Niestety wielkie serce nie wystarczy aby kupić psiakom budy.

DSC01367p

Do schroniska w Buku przyjechałam zabrać małą suczkę dla moich sąsiadów. Wybrałam małą śmierdziuszkę Sissi.

DSC01255-001

Mimo, że i ja i suczka troszkę śmierdziałyśmy to mój kolega Ryś zabrał nas do samochodu.

schronisko3

Sissi miała swój wielki dzień swoją wygraną na loterii – pojechała do nowego domu. Jej nowi opiekunowie bardzo ją pokochali zwłaszcza najmłodszy członek rodziny . Jak widać możesz pomóc chociażby przewożąc psiaka ze schroniska do nowego domu.

schronisko7

W schronisku widziałam jak stare i zniszczone budy mają psiaki, szczeniaczki miały tylko transporter i legowisko dlatego jak tylko zobaczyłam ogłoszenie o zbiórce pieniędzy na budy dla psich sierotek z Buku pomyślałam, że może uda mi się trochę pomóc.

schronisko1-001

Nie lubię brać pieniędzy nie dając nic w zamian, więc szybko myślałam co mogę zrobić. Mam gabinet, mam wspaniałych pacjentów, których opiekunowie mają również wiele serca dla zwierząt, potrafię robić różne rękodzieła a święta tuż tuż…. Poprosiłam fundację o puszkę, zrobiłam kartki, ogłosiłam na facebooku gabinetu, że w ramach podziękowania za pomoc psiakom każdy otrzyma kartkę oraz darmowy przegląd stomatologiczny lub badanie EKG swojego zwierzaka, a na końcu spośród uczestników wylosuję 3 osoby, które otrzymają zrobione przeze mnie bombki.

schronisko5

W ciągu 2 tygodni została zebrana kwota 3 tysięcy złotych, opiekunka adoptowanego w tym roku Misia z chorym ale bardzo kochającym serduszkiem wysłała całą budę psiakom, a w gabinecie do końca miesiąca udało nam się również zebrać pieniądza na jedną budę .

schronisko6

Okazało się, że jednak dobre ciepłe budy kosztują więcej. Paweł Czubek sam zaprojektował budy tak aby były odpowiednio duże ( jedna buda jest czasem dla jednego bardzo dużego psa albo dla kilku mniejszych), odpowiednio ocieplone, impregnowane i służyły psiakom na wiele lat. Fundacja wznowiła zbiórkę i udało się zebrać jeszcze 2 tysiące złotych. Każdy psiak otrzyma piękną, nową ciepłą budę.

 

Jeśli chcesz pomóc to po prostu to zrób możesz przewieźć psa, wpłacić pieniądze, masz jakiś talent to go wykorzystaj na rzecz zbiórki, sama zawsze chętniej pomagam kiedy widzę, że osoba zbierająca coś robi sama a nie oczekuje tylko, że ktoś jej da pieniądze. Wiele fundacji organizuje bazarki, licytacje.. możesz tam oddać swoje rękodzieła i zaznaczyć na co mają być przeznaczone pieniądze. Jesteś biegaczem, lubisz spacery, możesz wyprowadzić psiaka ze schroniska na spacer, one potrzebują spacerów, zabaw, kontaktu z człowiekiem – marzą o tym każdego dnia. Pomóż szukać domów psiakom.

DSC01282

Bardzo dziękuję wszystkim opiekunom zwierzaków, którzy pomogli psiakom z Buku. Nie wiem kto jest bardziej szczęśliwy psiaki, że maja ciepło w swoje futrzane tyłeczki czy ja, widząc, że tak wiele osób ma tak wiele w sobie empatii, miłości dla zwierząt. Patrząc ile wokół nas jest złości, nienawiści to naprawdę bardzo budujące.

Zachęcam do wspierania Fundacji Animalia. Wolontariusze fundacji to niesamowici ludzie, ratują zwierzęta, zapewniają im opiekę zdrowotną, wielu bierze zwierzaki do własnych domów są ich domami tymczasowymi póki nie znajdą domu ze swoim ukochanym człowiekiem, wielu wolontariuszy wyprowadza psiaki na spacery. To wspaniali ludzie z wielkimi serduchami dla zwierzaków oby takich ludzi jak najwięcej a świat będzie piękniejszy.

A to moja szalona sąsiadka

Nie wyrażam zgody na kopiowanie i wykorzystywanie na innych serwisach lub stronach internetowych zdjęć i treści mojego autorstwa. Zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.Nr 24,poz.83), jakiekolwiek korzystanie z treści oraz zdjęć tego bloga (kopiowanie, drukowanie, rozpowszechnianie) bez pisemnej zgody właściciela jest zabronione.

Katarzyna Gryglewska