Czy domowe jedzenie dla naszego pupila to dobry pomysł?

Dla coraz większej ilości ludzi zwierzęta są  traktowane jak członkowie rodziny, o zdrowie których dbają jak o własne. Jak wiemy jednym z elementów profilaktyki zdrowotnej a także elementem leczenia w razie występowania choroby jest właściwa dieta.  Decyzja o sposobie karmienia  jest jedną z istotniejszych dla zdrowia naszego podopiecznego. Już na etapie planowania zakupu bądź przygarnięcia zwierzęcia , powinniśmy ustalić rodzaj jego diety.

 Jak wybrać najlepsze jedzenie dla psa? Czym się kierować przy tworzeniu diety dla czworonoga i czy lepsze będą gotowe karmy dla psów czy może samodzielne przygotowywanie posiłków?

W swojej praktyce weterynaryjnej , którą prowadzę od ponad 16 lat każdemu swojemu pacjentowi dobieram odpowiednią dietę, biorąc pod uwagę wiele aspektów od preferencji zwierzęcia po preferencje opiekuna. Wiele osób wybiera gotowe karmy, karmienie którymi ma oczywiście wiele zalet od wygody, poprzez niższe koszty po podawanie w pełni zbilansowanego pokarmu.  Według badań wiele osób karmi zwierzęta karmami ale dokarmiają resztkami od stołu, często dzieci czy sąsiedzi dają różnego rodzaju „przysmaki” przeznaczone dla ludzi, często  są one niezdrowe dla zwierząt. Większość naszych pupili z wielką chęcią pożre znalezione na spacerach porzucone przez ludzi jedzenie. Chciałabym tutaj podkreślić, że karmiąc zwierzę zbilansowanym pokarmem dodatki typu psie smakołyki, ciasteczka itp. nie powinny przekraczać 10 % dziennej dawki posiłku.

To tylko fragment artykułu cały znajduje się na moim  prywatnym blogu http://mokrenosy.pl/czy-domowe-jedzenie-dla-naszego-pupila-to-dobry-pomysl/

Nie wyrażam zgody na kopiowanie i wykorzystywanie na innych serwisach lub stronach internetowych zdjęć i treści mojego autorstwa. Zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.Nr 24,poz.83), jakiekolwiek korzystanie z treści oraz zdjęć tego bloga (kopiowanie, drukowanie, rozpowszechnianie) bez pisemnej zgody właściciela jest zabronione.

Katarzyna Gryglewska