Nie kupuj. Adoptuj.

Adoptując jedno zwierzę nie zmienisz świata, ale zmienisz świat tego zwierzęcia.

W Polsce mamy 3 miliony bezdomnych zwierząt. Niestety ciągle brakuje odpowiednich przepisów, które ograniczyłyby rozmnażanie zwierząt oraz ich porzucanie. Ciągle świetnie prosperują pseudohodowle rozmnażające psy, koty i to najczęściej w potwornych warunkach, nie ma obowiązku znakowania czipami zwierząt i wpisywania ich do baz co znacznie ograniczyłoby ich porzucanie i ułatwiło odnalezienie opiekuna w razie zaginięcia. Większość bezdomnych zwierząt spotkało w swoim życiu wiele złego ze strony ludzi, żyło na łańcuchach, było bitych, głodzonych, wykorzystywanych do rozrodu w strasznych warunkach…

To jest film nagrany kamerą umieszczoną na obroży bezdomnego psa w Inidiach gdzie żyją tysiące bezdomnych psów walcząc o przetrwanie. World For All Animal Care & Adoptions  to organizacja, która zajmuje się ratowaniem zwierząt oraz stara się ograniczyć ich populację poprzez kastrację.  Stworzyli ten film by pokazać jak wygląda życie z punktu widzenia bezdomnego psa.

W Polsce zwierząta są wyłapywane i zamykane w schroniskach, szczęśliwcy trafiają do domów tymaczasowych  i tam czekają na swojego człowieka, który pomoże im odzyskać wiarę w ludzkie dobre serce. Wiele z nich niestety spędza w schroniskach całe swoje życie. Życie w schronisku to życie w ogromnym stresie, zwierzęta mają często zapewnione tylko podstwowe potrzeby jak jedzenie i wodę pozawalające na utrzymanie ich przy życiu, brakuje im kontaktów z człowiekiem, zabaw, spacerów. (Wolontariusze – dzięki wam świat zwierząt nabiera barw)

Adoptując zwierzę nie możesz go zawieść. Pamiętaj aby adopcja była dobrze przemyślana i poprzedzona wywiadem z opiekującymi się w schronisku, przytulisku osobami: lekarzem weterynarii, pracownikami czy wolontariuszami. Wiele zwierząt przebywających w schroniskach ma problemy behawioralne takie jak lęki czy agresja są to efekty tego co przeszły  w swoim życiu. Na szczęście coraz więcej schronisk, przytulisk współpracuje z zoopsychologami, behawiorystami, którzy pomagają opiekunom uporać się z problemami ich nowych podopiecznych i zapobiec powrotowi do schronisk. Cieszę się, że ja również mogę służyć pomocą zwierzętom i ich opiekunom. (Logan. Historia psa odzyskanego.)

Te zwierzaki miały szczęście, znalazły opiekunów, którzy dali im nie tylko dom i swoje serca, ale także poświęcają czas na ich wychowanie oraz dbają o ich zdrowie.

 pobrane kopie